niedziela, 20 stycznia 2013

Astrokalendarz 2013


Właśnie odebrałem swój egzemplarz Astrokalendarza na rok 2013.  Kalendarz został wydany przez żagańską sekcją astronomiczną pod kierownictwem Pana Jacka Patki.
Oto strona główna kalendarza
Zawiera on daty wielu wydarzeń astronomicznych 2013 roku. Na kartach znalazły się zdjęcia zarówno z teleskopu Hubble’a jak i amatorskie zdjęcia członków sekcji.
Dla mnie, największym wyróżnieniem jest to, że znalazło się tam miejsce także dla kilku moich fotek. I tak zajęły one zaszczytne miejsce w miesiącach: lipcu, październiku i listopadzie. Zapisy w sprawie zakupu kalendarza rozpoczęły się już w sierpniu ubiegłego roku ale można się było załapać jeszcze na kilka dni przed wydaniem. Wielu amatorów astronomii już w przyszłym tygodniu otrzyma pocztą, swoje egzemplarze Astrokalendarza. 

1 komentarz:

  1. Żałuję że znowu przegapiłem wątek bo taki kalendarz w domu to relikwia . Tym bardziej że są fotki Twoje Mariuszku a naprawdę jest się czym pochwalić. Masz kolejny materiał do zakładki publikacje he. Ja takiej zakładki nigdy nie będę miał bo nikt nie chce oglądać moich wypocin :-)Wielkie gratulacje jestem dumny że znam osobiście autora fotek które są umieszczone w tym pięknym kalendarzu.

    OdpowiedzUsuń